Rozdiely dverí:

Bezpečnostné dvere Maximo 3 a Maximo Praktikal sú certifikované v 3. bezpečnostnej triede.

Rozdiel medzi Maximo 3 a Praktikal je v počte zámkov.

Dvere Maximo 3 (certifikované) majú 2 zámky – horný trezorový zámok Mottura s krytkou a spodný zámok s kovaním Richter. Za príplatok je možné doobjednať kovanie Rostex. Uzamykajú sa do 3 smerov a na pantovej strane sú 2 pasívne panty.

Dvere Maximo Praktikal (certifikované) majú spodný zámok Mult- t lock s kovaním a horný trezorový zámok Mottura, ktorý je zabudovaný vo dverách, ktorý fyzicky nevidno, pretože horná krytka už nie je prítomná ako na type Maximo 3, ale v tomto bode sa zboku vysúvajú 2 kolíky. Uzamykanie je 3 smerné a na pantovej časti sú 2 pasívne panty.

Typ Maximo Optimo nie je certifikovaný, nakolko vrchný trezorový zámok Mottura už nie je osadený vo dverách, ale zámky a vložky sú certifikované v 3. bezpečnostnej triede typu Mult-t lock. Konštrukčne sú riešené presne tak, ako pri certifikovaných dverách Maximo 3 a Praktikal. Kovanie Richter je certifikované v 2. bezpečnostnej triede bez prekrytia vložky, ale samozrejme za príplatok je možné doobjednať kovanie aj v 3. bezpečnostnej triede s prekrytím. Uzamykanie je 3 smerné ako pri certifikovaných dverách a na pantovej časti sú 2 pasívne panty.

Typ Maximo – Zosilnené – Minimo

Tento typ dverí nie je certifikovaný. Spodný zámok je Hobes s vložkou Richter, ktoré sú v 3. bezpečnostnej triede. Kovanie na dverách je Richter bez prekrytia v 2. bezpečnostnej triede, ale za príplatok je možné doobjednať kovanie v 3. bezpečnostnej triede. Konštrukčne sú riešené presne tak, ako bezpečnostné dvere Maximo 3, alebo Praktikal. Tento typ sa ale uzamyká už len do 1 smeru a na pantovej strane sú 2 pasívne panty.

Bezpečnostné dvere maximo

Tweet